Zaproszenie: Bezpłatny webinar dla przedsiębiorców – prawo zamówień publicznych (2 czerwca 2020 r.)

wpis w: Aktualności - pol | 0

Prawo zamówień publicznych z 2004 r. przez ponad 25 lat jej obowiązywania było wielokrotnie modyfikowane, co doprowadziło do tego, że stało się ono mało czytelne. Przez ostatnie kilka lat na rynku zamówień publicznych formułowany był postulat wykonawców i zamawiających o wprowadzenie kompleksowej i spójnej ustawy, która pozwoli na efektywne i przejrzyste udzielanie zamówień publicznych. Nowa ustawa została ostatecznie uchwalona 11 września 2019 roku i wejdzie w życie 1 stycznia przyszłego roku.

KIG oraz Kancelaria Sołtysiński, Kawecki, Szlęzak serdecznie zapraszają na bezpłatne szkolenie online dla przedsiębiorców, podczas którego zostaną omówione kluczowe kwestie związane ze zmianą ustawy Prawo zamówień publicznych. Webinar odbędzie się 2 czerwca o godz. 14.00. na platformie Zoom.

Oprócz nowelizacji ustawy, w trakcie spotkania online, zostaną wyjaśnione m.in. takie zagadnienia jak: skuteczne wniesie wadium, termin związania ofertą czy prawidłowe przygotowanie oferty w formie elektronicznej. Prelekcję online poprowadzą radca prawny i partner kancelarii, Agata Szeliga oraz mecenas Żaneta Urbaniak.

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 1 czerwca do godziny 12:00 na adres: kmakijewska@kig.pl

W ramach projektu #Solidarnizbiznesem odbyły się już trzy webinary, które prowadzili eksperci związani z Kancelarią Sołtysiński, Kawecki, Ślęzak. Prelegenci przekazali uczestnikom wiedzę, a także praktyczne porady z zakresu istotnych zagadnień prawnych i gospodarczych w obecnej sytuacji: związanej z pandemią COVID-19:

„Finansowanie działalności w czasach pandemii COVID-19” − Borys Sawicki,  Senior Counsel, radca prawny
Omówione zostały dostępne na rynku narzędzia, z których mogą skorzystać firmy w obecnej sytuacji spowodowanej przez lock down. Słuchacze poznali kluczowe kwestie związane z tarczą antykryzysową – instrumenty dostarczane przez BGK, ARP, KUKE czy Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a także tarczą finansową PFR dla mikrofirm, MŚP oraz dużych firm.

„Kryzys COVID a prawo pracy” − Agnieszka Fedor, partner, adwokat
Uczestnicy zapoznali się z rodzajami pomocy ujętymi w tarczach pomocowych, dowiedzieli się, jakie należy spełnić warunki, aby móc z nich skorzystać, poznali narzędzia, które można wdrożyć, dążąc do obniżania kosztów, a także podstawy zmiany warunków zatrudnienia. Otrzymali również know-how na temat rozwiązywania umów o pracę czy wdrażania procedury zwolnień grupowych.

 „Rozwiązania podatkowe w tarczy 1.0-3.0” − Piotr Andrzejak, partner, radca prawny, doradca podatkowy
Podczas prezentacji uczestnicy pogłębili swoją wiedzę na temat np. dopuszczalnego opóźnienia na złożenie zeznania PIT, nowych terminów sporządzenia i przesyłania niektórych  informacji, rozliczenia straty, zwolnienia z PIT. Dowiedzieli się, jakie są możliwości uzyskania zwolnienia z podatku od nieruchomości czy jakie są kwalifikacje ulg podatkowych.

Źródło: KIG