X Międzynarodowe Seminarium „Lit w Ameryce Południowej 2021” (28-29 września 2021 r.)

W imieniu Ambasady RP w Argentynie zachęcamy do wzięcia udziału w X Seminario Internacional „Litio en Sudamérica 2021”. „Lit w Ameryce Południowej” to konferencja o zasięgu międzynarodowym organizowana przez czasopismo górnicze „Panorama Minero”.

Jest to największa impreza poświęcona wydobyciu litu w regionie, organizowana nieprzerwanie od 2011 r., zwykle w prowincji Catamarca. Ze względu na pandemię wirusa COVID-19, w ub.r. konferencja została zrealizowana tylko w formie zdalnej, a w br. przyjęto formułę hybrydową (do 300 osób będzie mogło wziąć udział w seminarium osobiście w Buenos Aires, pozostali – zdalnie).

Partnerami i uczestnikami seminarium są zarówno jednostki administracji rządowej (federalnej, np. Ministerstwo Rozwoju Produkcji Argentyny), jak i prowincji, izby handlowe, państwowe i prywatne przedsiębiorstwa górnicze.

Prezentacje poświęcone są zróżnicowanej tematyce, od zagadnień stricte technicznych (dot. np. technologii wydobycia litu) po problematykę społeczną (np. wpływ rozwoju górnictwa na społeczności lokalne).

Wydarzenie jest objęte patronatem ambasady RP w Argentynie i PAIH.

Strona internetowa: Litio en Sudamérica 2021 (program w przygotowaniu).
Rejestracja: administracion1@panorama-minero.com, +54 9 11 6360 4077 (WhatsApp).

Wydarzenie w języku hiszpańskim z tłumaczeniem symultanicznym na język angielski.

W przypadku jakichkolwiek pytań oraz zainteresowania udziałem, proszę o kontakt z p. Katarzyną Cholewińską (katarzyna.cholewinska@msz.gov.pl).

Źródło: Ministerstwo Rozwoju i Technologii