Webinarium „Europejskie MŚP w drodze do Indii: własność intelektualna, możliwości biznesowe i wyzwania” (15 września 2021 r., godz. 10:00)

 

W imieniu Krajowej Izby Gospodarczej zapraszamy do udziału w webinarium: Europejskie MŚP w drodze do Indii: własność intelektualna, możliwości biznesowe i wyzwania, które odbędzie się w dniu 15 września 2021 w godzinach 10:00 – 11:30 (webinarium w j. angielskim)

LINK REJESTRACYJNY: https://formularze.kig.pl/pl/2012-09-15-indie/

 

Dlaczego Indie?

W listopadzie 2018 r. UE przyjęła nową strategię wobec Indii, której celem jest wzmocnienie partnerstwa strategicznego UE-Indie poprzez skupienie się na zrównoważonej modernizacji i wspólnych reakcjach na problemy globalne i regionalne. Ma służyć przez następną dekadę jako spójna platforma realizacji kluczowych interesów UE, poprawiając podejście UE do Indii. UE jest już pierwszym partnerem Indii pod względem handlu i inwestycji. Dwustronny handel towarami w 2019 r. i usługami w 2018 r. wynosi 107,5 mld euro, podczas gdy skumulowane BIZ w 2018 r. wynoszą 70,35 mld euro. Warto również zauważyć, że handel towarami UE-Indie jest niezwykle zrównoważony z eksportem wynoszącym 38,2 mld euro i importem do 39,6 mld euro. Świadczy to o komplementarności obu gospodarek. Około 6000 firm z UE jest obecnych w Indiach, zapewniając bezpośrednie i pośrednie zatrudnienie około 6,7 mln osób.

Podczas webinarium:

Dowiesz się więcej o rynku indyjskim, dostępnych możliwościach biznesowych i wsparciu oferowanym firmom z UE, w szczególności w sektorach środowiska, energii i zmian klimatycznych, ICT i urbanizacji w Indiach. Odkryjesz najlepszą strategię ochrony swojej własności intelektualnej podczas prowadzenia działalności w Indiach, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony innowacji. Na koniec doświadczeniu IP polskiej firmy prowadzącej działalność na rynku indyjskim.

Webinarium jest organizowane przez Krajową Izbę Gospodarczą, India IP SME Helpdesk, EUROCHAMBRES oraz we współpracy z Business Support to the EU-India Policy Dialogue.

 

Więcej informacji: https://kig.pl/webinar-european-smes-on-the-road-to-india-intellectual-property-business-opportunities-and-challenges/

 

Źródło: KIG