Warsaw Humanitarian Expo – zaproszenie (11-13 czerwca 2019 r., Nadarzyn)

 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zachęca Państwa do udziału w Warsaw Humanitarian Expo – Międzynarodowych Targach Pomocy Humanitarnej i Rozwojowej (WHE2019), które odbędą się w dniach 11-13 czerwca 2019 r. w PTAK Warsaw Expo, przy al. Katowickiej 62 w Nadarzynie k. Warszawy.
Jest to pierwsze tego typu wydarzenie organizowane w Polsce i jedyne w Europie Środkowo-Wschodniej.Celem Expo jest aktywizacja biznesu w ramach akcji humanitarnych na świecie, a przede wszystkim promocja oferty polskich dostawców w obszarze pomocy humanitarnej i rozwojowej.

Expo zostały objęte patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Warsaw Humanitarian Expo składa się z 3 komponentów:

  1. Wystawa /Targi – Sektory wystawiennicze będą podzielone na strefy: logistyki i komunikacji; medyczną; schronienia; bezpieczeństwa; żywności. Zorganizowana zostanie też strefa agencji: dla organizacji międzynarodowych oraz NGOsów. Mogą w nich uczestniczyć wystawcy z Polski i zagranicy.
  2. Konferencja wysokiego szczebla – Responsible Business for Humanitarian Emergencies –która ma na celu promocję koncepcji angażowania się biznesu w pomoc humanitarną i rozwojową.
  3. Warsaw Procurement Forum (WPF) – to cykl szkoleń i warsztatów nt. jak skutecznie brać udział w przetargach na świadczenie usług i dostarczanie towarów do organizacji międzynarodowych, w szczególności: zasady rejestracyjne dla dostawców; dobre praktyki oraz prezentacja wybranych podmiotów, które odniosły sukces na rynku międzynarodowych zamówień publicznych; możliwości bezpośredniej współpracy z biznesem z zakresu pomocy rozwojowej na Ukrainie, czy pomocy humanitarnej w wybranych krajach Afryki, Azji oraz Bliskiego Wschodu.

Tym, co wyróżnia Warsaw Humanitarian Expo na tle innych wydarzeń tego rodzaju jest możliwość uzyskania pełnego know-how niezbędnego do sprawnego poruszania się po wielomiliardowym rynku zamówień publicznych organizacji międzynarodowych, a jednocześnie bezpośredniego przedstawienia swej oferty towarów i usług. Koszty uczestnictwa w targach czy Warsaw Procurement Forum są znacznie niższe niż na imprezach podobnej rangi w Nowym Jorku (EUPF) czy Dubaju (DIHAD).

W Warsaw Procurement Forum, stanowiącym część Expo, wezmą udział przedstawiciele organizacji należących do organizacji systemu Narodów Zjednoczonych (takich jak FAO, WHO, UNHCR, UNDP, WFP i wielu innych), Unii Europejskiej, Międzynarodowego Czerwonego Krzyża czy organizacji pozarządowych. W ramach Warsaw Humanitarian Expo przewidziano możliwość rejestracji na spotkania B2B/B2G (face-to-face) z osobami odpowiedzialnymi za procedury zamówieniowe w organizacjach międzynarodowych i pozarządowych.

Jeszcze przed EXPO, organizatorzy zorganizują webinaria szkolące uczestników Forum odnośnie do procedur rejestracji czy ogólnej wiedzy o systemie zamówień międzynarodowych.

Dodatkowe informacje o wydarzeniu w tym formularze rejestracyjne na poszczególne części WHE 2019 dostępne są pod adresem: http://humanitarianexpo.com

Klaudyna Hejnrich

Departament Współpracy Ekonomicznej

Referat ds. Ekonomicznej Współpracy Globalnej i Międzynarodowych

Organizacji Gospodarczych

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Al. J. Ch. Szucha 21, 00-580 Warszawa

MSZ RP: Twitter

www.msz.gov.pl

www.poland.gov.pl

https://www.msz.gov.pl/pl/polityka_zagraniczna/dyplomacja_biznes/