• Grunt na Medal

VIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Grunt na Medal 2018

wpis w: Aktualności - pol | 0

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A., we współpracy z Marszałkami Województw oraz Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora i Eksportera, zorganizowała 4.12.2018 r.

w Warszawie uroczystą konferencję podsumowującą wyniki VIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Grunt na Medal 2018” połączoną z wręczeniem okolicznościowych dyplomów

i statuetek zwycięzcom z każdego z 16 województw.

Konkurs ma na celu m.in. wyłonienie i promocję najlepszych terenów inwestycyjnych  kompleksowo przygotowanych pod inwestycje produkcyjne, a w efekcie przyczynienie się do zwiększonego napływu inwestycji do Polski.

Był on organizowany pod patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

W przypadku województwa łódzkiego przedstawiciele Regionalnego Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera oraz Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A. zgłosili komisyjnie tereny, które przeszły do finałowego etapu konkursu. Były to tereny:

  • Bełchatów, ul. Kwiatkowskiego – 5,6 ha;
  • Kleszczów – 11,89 ha;
  • Babsk – 59 ha;
  • Piotrków Trybunalski – 5,19 ha.

Spośród ww. 4 propozycji laureatem konkursu został teren zgłoszony przez Urząd Miasta Bełchatowa przy ul. Kwiatkowskiego o powierzchni 5,6 ha. Warto dodać, że teren ten znalazł już nabywcę w postaci brytyjskiego inwestora planującego uruchomić produkcję opakowań z tektury. Należy dodać, że wszystkie nagrodzone w konkursie tereny inwestycyjne będą promowane przez PAIH S.A. wśród inwestorów polskich i zagranicznych zainteresowanych rozpoczęciem bądź rozszerzeniem działalności gospodarczej w Polsce.

Ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w uroczystej konferencji w Warszawie, połączonej z wręczeniem dyplomów i statuetek, uczestniczyli:

Grzegorz Wojciechowski, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego

Janusz Baranowski, Naczelnik w RCOIE UMWŁ

Marek Kudła, Główny Specjalista, Ekspert pro-biz 

Załączniki

  • jpg Grunt na Medal 2018
    Uroczyste wręczenie dyplomu i statuetki dla Urzędu Miasta Bełchatowa za najlepszy teren inwestycyjny w woj. łódzkim w ramach konkursu Grunt na Medal 2018 Stoją od lewej: Grzegorz Wojciechowski, Marszałek Województwa Łódzkiego, Tomasz Pisula, Prezes PAIH S.A., Krzysztof Senger, Członek Zarządu PAIH S.A., Jolanta Fidyka, Dyrektor Kancelarii Prezydenta Miasta Bełchatowa.
    Wielkość pliku: 2 MB