Travel Grants – kolejna szansa na współpracę polsko-norweską dzięki programowi PARP

 

Już od 20 sierpnia br. przedsiębiorcy z sektora MŚP z Polski i Norwegii będą mogli wziąć udział w kolejnej rundzie konkursu Travel Grants: wsparcie na rozwój dwustronnej współpracy.

Głównym celem programu jest wzmocnienie kontaktów biznesowych pomiędzy polskimi i norweskimi podmiotami poprzez organizację misji gospodarczych. Wnioski będzie można składać do 31 października 2022 roku, jednak warto się pospieszyć, ponieważ budżet konkursu wynosi 50 tys. euro.

Program jest finansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego i Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021.

Celem konkursu Travel Grants jest realny wpływ na rozwój współpracy dwustronnej pomiędzy przedsiębiorstwami z Polski i Norwegii poprzez organizację misji gospodarczych. O wsparcie w wysokości nawet 2 tys. euro będą mogli starać się mikro-, mali i średni przedsiębiorcy z obu krajów. Pozyskane w ramach konkursu wsparcie będzie można przeznaczyć m.in. na pokrycie kosztów zagranicznej podróży służbowej, zakup biletów wstępu na targi lub pokrycie opłaty za udział w konferencji/kongresie.

Więcej o konkursie na stronie internetowej PARP.

 

Źródło: PARP