Szkolenie ŁIPH: Świadectwo pochodzenia towaru – co powinien wiedzieć eksporter? (17 marca 2020 r., Łódź)

wpis w: Aktualności - pol | 0

SZKOLENIE „Świadectwo pochodzenia towaru” – co powinien wiedzieć eksporter?

Do kogo adresowane jest szkolenie?
– do przedsiębiorców będących aktualnymi i potencjalnymi eksporterami lub importerami,
– do pracowników działów eksportu, importu,
– do pracowników agencji celnych.

Wtorek 17 marca 2020 | godz. 09.00 – 14.00
siedziba Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej
Narutowicza 34, 90-135 Łódź

Świadectwo pochodzenia towaru (certificate of origin) jest dokumentem eksportowym występującym w handlu międzynarodowym. Dokument ten ma na celu potwierdzenie pochodzenia eksportowanego towaru i jest wymagany przez administrację celną kraju importera. Będąc warunkiem dopuszczenia towaru do obrotu rynkowego, świadectwa są dokumentami często wymaganymi w kontraktach oraz np. przy stosowaniu mechanizmów zabezpieczających transakcje w handlu międzynarodowym, takich jak m.in. akredytywy czy inkasa.

Szkolenie w przystępny sposób wyjaśni  podstawowe zagadnienia  dotyczące reguł ustalenia pochodzenia, jak i trybu wystawiania świadectwa pochodzenia  – zarówno w teorii, jak i praktyce.

Do pobrania:
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY + PROGRAM SZKOLENIA

Firmy członkowskie ŁIPH – 249 zł netto/osoba.
Firmy niezrzeszone – 349 zł netto/osoba.
Wypełniony i podpisany skan formularza należy przesłać do dnia 12.03.2020 na adres mailowy: a.pawlak@izba.lodz.pl. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Prowadzący:
Tomasz Sętkowski
– właściciel PROF-IUS, firmy członkowskiej ŁIPH, od 2012 roku cyklicznie prowadzi dla izby szkolenia z handlu międzynarodowego. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, o specjalizacji prawa celnego. W latach 1991 – 2007 pracownik łódzkiej administracji celnej (zajmował się m.in. obsługą podmiotów z poziomu oddziału celnego, oraz Izby Celnej w Łodzi). Doświadczenie zdobywał także w korporacjach międzynarodowych, takich jak Corning Cable Systems czy PwC Polska, na stanowiskach związanych z obsługą celną. Odpowiedzialny m.in. za przygotowanie i wdrożenie firmy do uzyskania certyfikatu AEO, analitykę celną na poziomie obszaru EMEA.

Źródło: ŁIPH