Spotkania b2b przenoszą się do internetu!

wpis w: Aktualności - pol | 0

Poszukujecie zagranicznych partnerów, ale nie wiecie, jak poznać ich bez możliwości udziału w targach czy konferencjach, nie ponosząc przy tym innych kosztów? Sieć Enterprise Europe Network, której część działań w Polsce koordynuje PARP, ma dla przedsiębiorców rozwiązanie.

Jednym ze sposobów, w jaki ośrodki Enterprise Europe Network wspierają firmy w nawiązywaniu kontaktów biznesowych, jest organizacja giełd kooperacyjnych i misji gospodarczych. W obecnej sytuacji pandemii podróże ustały, a przedsiębiorstwa i wspierające je instytucje stanęły przed bezprecedensowym wyzwaniem.

Wiele spotkań b2b planowano przy okazji targów i konferencji. Wydarzenia te odwołano lub przeniesiono na późniejsze terminy. Naszym celem jest jednak wciąż wspierać Was w poszukiwaniu nowych partnerów, wykorzystując przy tym dostępne technologie. Dlatego część giełd Enterprise Europe Network zostanie zorganizowana jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku, a zaplanowane spotkania odbędą się w całości zdalnie.

Obecnie giełdy kooperacyjne online przewidziane są dla takich branż, jak tekstylna czy szeroko pojęte zaawansowane technologie, jednak ta lista może się wydłużać. Informacje o planowanych wydarzeniach znajdziecie poniżej.

Jak działa giełda online?

  • Uczestnicy dokonują rejestracji wypełniając formularz online znajdujący się na stronie danego wydarzenia. Im szybciej dokonają rejestracji, tym większa liczba zagranicznych partnerów będzie mogła zapoznać się z ich ofertą.
  • Podczas rejestracji należy wskazać dni lub przedziały godzinowe, w których uczestnik planuje brać udział w spotkaniach, jak również określić profil swojej działalności i rodzaj współpracy, którą chce się nawiązać.
  • Dane zarejestrowanych firm na bieżąco umieszczane są w katalogu online na stronie danej giełdy. Każdego dnia w katalogu mogą pojawiać się nowe firmy!
  • Z katalogu online zarejestrowani uczestnicy dokonują wyboru firm, z którymi chcieliby odbyć rozmowy.
  • W dniach organizacji wydarzenia, na platformie zapewnionej przez organizatorów, odbędą się rozmowy zgodnie z indywidualnymi harmonogramami. Każdy uczestnik będzie miał dostęp do swojego harmonogramu spotkań poprzez profil na stronie giełdy.

Koszty

Udział we wszystkich poniższych wydarzeniach jest bezpłatny.

Giełdy kooperacyjne online

 

 

 

Jeśli wśród powyższych wydarzeń nie ma inicjatywy dla Was, zachęcamy do kontaktu pod adresem een@parp.gov.pl, gdzie dowiecie się o innych nieodpłatnych narzędziach wsparcia oferowanych przez Enterprise Europe Network.

Źródło: PARP