Ryzyko walutowe w handlu zagranicznym dla importerów i eksporterów w dobie koronawirusa. Webinar KIG

wpis w: Aktualności - pol | 0

Brak szklanej kuli nie jest przeszkodą, kiedy prognozy tworzą eksperci Western Union Bank. Podczas  ostatniego webinarium o tematyce ryzyka walutowego, które odbyło się 9 kwietnia 2020 r. Piotr Majka z Western Union Bank trafnie przewidział późniejsze osłabienie się USD oraz umocnienie PLN. Można to zaobserwować na dwóch slajdach, które wklejamy poniżej.

Zatem jeżeli jesteś zainteresowany tym co o rynku walutowym autor prognoz sądzi obecnie i chcesz zabezpieczyć siebie i swój biznes przed ryzykiem walutowym zapisz się na bezpłatne webinarium, które odbędzie się 21 października 2020 r. w godzinach 11.00-12.00.

FORMULARZ REJESTRACYJNY

Krajowa Izba Gospodarcza oraz Western Union International Bank zapraszają polskich importerów i eksporterów lub firmy zainteresowane taką działalnością do udziału w webinarium poświęconym tematyce ryzyka walutowego w handlu zagranicznym dla importerów i eksporterów w dobie koronawirusa.

Webinarium odbędzie się w panelu aplikacji „Zoom”. Wszelkie informacje potrzebne do zalogowania się zostaną wysłane po dokonaniu rejestracji. Aplikacja działa we wszystkich popularnych przeglądarkach internetowych. Należy posiadać głośniki lub słuchawki. Udział jest bezpłatny.

Prowadzącym webinarium będzie Piotr Majka, specjalista ds. zarządzania ryzykiem walutowym w Western Union International Bank.

W ramach programu omawiane będą następujące tematy:

  • Zmienność walutowa
  • Obraz rynku walutowego – czego możemy się spodziewać w bieżącym roku, jakie wydarzenia wpłyną na waluty?
  • Zarządzanie ryzykiem walutowym
  • Instrumenty zarządzania ryzykiem kursowym
  • Zarządzanie wielkością pozycji
  • Przykłady transakcji zabezpieczających

Pobierz zaproszenie

Kontakt
Bartłomiej Nersewicz
Biuro Współpracy z Zagranicą KIG
tel.: +48 22 630 96 86
e-mail: bnersewicz@kig.pl

 

Początkowe umocnienie a następnie deprecjacja USD (prognoza z 9 kwietnia 2020 r.)

Wzrost kursu PLN (prognoza z 9 kwietnia 2020 r.)

Źródło: KIG