Polskie Dni w Gruzji (28 listopada -12 grudnia 2019 r.)

Polskie Dni to cykl wydarzeń promujących Polskę na trenie Gruzji, których nadrzędnym celem jest promocja polskich produktów oraz utrwalenie w oczach gruzińskich konsumentów ich wysokiej jakości.

Partnerzy gruzińscy – sieci handlowe (FMCG), sieci apteczno-drogeryjne i magazyny budowlane – będą promować polskie produkty w swoich sklepach w Tbilisi, jak również na terenie całej Gruzji. Popularyzacja odbywać się będzie poprzez specjalnie przygotowane wydarzenia: degustacje i promocje polskich produktów, rozdawanie ulotek, quizy dot. wiedzy o Polsce z nagrodami, informacje w gazetkach, mediach społecznościowych itp. Jednak najważniejszym przekazem wydarzenia będzie dokładne oznaczenie na półkach sklepowych polskich produktów poprzez specjalnie zaprojektowane materiały promocyjne z polską flagą oraz logiem Polskich Dni.

Dla polskich producentów, których produkty nie znalazły się jeszcze na gruzińskich półkach, przygotowaliśmy specjalne wydarzenie, którego głównym celem jest zaproszenie największych gruzińskich importerów, dystrybutorów oraz przedstawicieli sieci handlowych w jednym miejscu  w celu przedstawienia polskich produktów oraz tego „JAK SMAKUJE POLSKA”. Spotkanie to odbędzie się 28 listopada br. w siedzibie Ambasady RP w Tbilisi. Podczas wydarzenia polscy producenci będą mieli okazję do zaprezentowania swoich produktów na specjalnie przygotowanych stoiskach oraz nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych z potencjalnymi partnerami gruzińskimi.

Przy tej okazji zaprezentowane zostaną główne założenia akcji promocyjnej „Polskie Dni”, a także zostaną przedstawieni partnerzy wydarzenia oraz główne sektory współpracy polsko-gruzińskiej. Ponadto zorganizowane zostanie kulinarne show połączone z degustacją wina. Świat polskich kulinariów przybliżą uczestnikom Manana i Jakub Łuczakowie, polsko-gruzińskie małżeństwo prowadzące winiarnię i restaurację w Kakheti. W swojej kuchni przygotują potrawy dla Gości, czerpiąc inspirację z kuchni staropolskiej, opartej na lokalnie dostępnych produktach. Podczas spotkania inauguracyjnego „Polskich Dni” przygotują polskie potrawy z zastosowaniem polskich produktów, uzupełnionych o lokalne składniki (więcej informacji odnośnie kucharzy na stronie).

Dodatkowo 28 listopada 2019 r. o godzinie 19:00 w Recital Hall w Narodowym Konserwatorium w Tbilisi odbędzie się koncert muzyki klasycznej. Polscy muzycy wystąpią wspólnie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Gruzińskiej (W. A. Mozart – Symfonia koncertująca, Henryk Mikołaj Górecki – Koncert fortepianowy, Marek Stachowski – Koncert wiolonczelowy, Mieczysław Karłowicz – Serenada na smyczki). Wydarzenie jest organizowane przez Fundację Temida Arts & Business z wykorzystaniem środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Zagraniczne Biuro Handlowe w Tbilisi zaprasza polskich przedsiębiorców do wzięcia udziału w inauguracji „Polskich Dni”.

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Formularze zgłoszeniowe przyjmowane są do 15 listopada br. Liczba miejsc jest ograniczona. Organizator zastrzega sobie prawo wcześniejszego zakończenia przyjmowania aplikacji.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt mailowy pod adresami:

 

Źródło: PAIH