Nowy kurs Akademii PARP: „Zarządzanie ryzykiem w MŚP”

wpis w: Aktualności - pol | 0

Ryzyko to nieodzowny element prowadzenia działalności gospodarczej – prędzej czy później każdy przedsiębiorca znajdzie się w sytuacji, kiedy jego zdolności zarządcze zostaną wystawione na próbę. Warto jest więc minimalizować ryzyko, prognozować je jak najwcześniej i być przygotowanym na różne scenariusze. Dobrze jest identyfikować wszelkie ogniwa, które mogą mieć negatywny wpływ na firmę, zwłaszcza na kluczowe obszary jej działalności. Może to być: zagrożenie w łańcuchu dostaw –  w przypadku importerów i eksporterów, niedobór załogi wśród form produkcyjnych i usługowych nie pozwalający na terminową realizację kontraktów, czy też odroczone należności, które mogą zachwiać naszą płynnością finansową.

Dzięki takiej wiedzy i odpowiedniej strategii działania, możemy zareagować szybciej i tym samym, jeśli nie uniknąć szkód, to ograniczyć je do minimum. W czasach pandemii COVID-19 wiedza o zarządzaniu ryzykiem jest potrzebna bardziej niż kiedykolwiek, szczególnie wśród przedsiębiorców. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, Akademia PARP przygotowała bezpłatny kurs e-learningowy „Zarządzanie ryzykiem w MŚP”.

Nowy e-kurs pozwoli Ci zidentyfikować ryzyka obecne w Twojej działalności, dokonasz ich analizy, a także opracujesz skuteczny proces zarządzania ryzkiem na podstawie sprawdzonych modeli i zorganizujesz linię obrony Twojej firmy.

Dzięki udziałowi w kursie „Zarządzanie ryzykiem w MŚP”:

  • Zrozumiesz istotę zarządzania ryzykiem.
  • Poznasz czynniki, które decydują o sukcesie w zarządzaniu ryzykiem.
  • Zdobędziesz wiedzę i umiejętności pozwalające na identyfikację i analizę ryzyka.
  • Poznasz praktyczne metody oceny ryzyka i sposobów zarządzania nim.

 

Kurs „Zarządzanie ryzykiem w MŚP” ukaże się już dzisiaj – 6 listopada 2020 r.  na platformie edukacyjnej Akademii PARP. Więcej informacji na temat kursu znajduje się tutaj.

Kursy oferowane przez Akademię PARP są całkowicie darmowe, ukończenie każdego z nich daje możliwość uzyskania certyfikatu bez wychodzenia z domu.

Zapisz się już dziś!

Źródło: Enterprise Europe Network