Nowy kurs Akademii PARP: „Zarządzanie projektami dla początkujących”

wpis w: Aktualności - pol | 0

Co łączy mikroprzedsiębiorstwo, małą i średnia firmę oraz dużą organizację? Dążenie do osiągania założonych celów, które przekładają się na zyski. W myśl zasady „sukces firmy to mniejsze sukcesy poszczególnych jej działów”. W dużej mierze zależą one od efektywnego zarządzania poszczególnymi jej strategiami i działaniami – ogólnie nazywanymi projektami.

Na przestrzeni lat wypracowano mnóstwo metodologii zarządzania projektami: od tradycyjnego waterfall, słynnego lean, przez scrum i agile, po sigma six. Jedne z nich są bardzo elastyczne i pozwalają, a wręcz nakazują, na ciągłą zmianę i ulepszenia, inne zaś zalecają trzymanie się z góry ustanowionych wytycznych.

W zależności od charakteru przedsiębiorstwa, celem projektu może być tak naprawdę wszystko: opracowanie innowacyjnego i konkurencyjnego produktu lub usługi, przeskalowanie firmy, wdrożenie e-sprzedaży, wybudowanie nowego magazynu czy utworzenie kolejnego działu i zbudowanie zespołu od podstaw. Przy czym, jak przy każdym projekcie – trzeba pamiętać o ich punktach krytycznych: terminy, ograniczający budżet, czy też zaskakujące niespodziewane sytuacje, na które trzeba odpowiednio reagować.

Zanim jednak przystąpimy do realizacji tak złożonych i odpowiedzialnych zadań, warto się zapoznać z „abecadłem” zarządzania projektami, które pozwoli początkującym przedsiębiorcom oraz menedżerom rozwinąć kluczowe umiejętności w tym obszarze. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, Akademia PARP przygotowała specjalny kurs e-learningowy „Zarządzanie projektami dla początkujących”.

Nowy kurs pozwoli Ci zdobyć wiedzę i zrozumieć, jak przygotować się do prowadzenia projektu oraz jak go zaplanować. Ponadto dowiesz się, jak zidentyfikować jego krytyczne elementy a także jak go analizować i mierzyć postęp.

Dzięki udziałowi w kursie „Zarządzenie projektami dla początkujących”:

  • Rozwiniesz kluczowe umiejętności niezbędne do sprawnego prowadzenia projektu.
  • Zdobędziesz praktyczne umiejętności w zakresie planowania i realizacji złożonych przedsięwzięć.
  • Nauczysz się, jak dostrzec punkty krytyczne w projektach.
  • Zrozumiesz przyczyny niepowodzenia projektów.

Kurs „Zarządzanie projektami dla początkujących” ukaże się już  17 listopada 2020 r.  na platformie edukacyjnej Akademii PARP. Więcej informacji na temat kursu znajduje się tutaj.

Kursy oferowane przez Akademię PARP są całkowicie darmowe, ukończenie każdego z nich daje możliwość uzyskania certyfikatu bez wychodzenia z domu.

Zapisz się już dziś!

Źródło: PARP