Nowa zakładka na portalu MSZ poświęcona projektom i przetargom międzynarodowym

PROJEKTY I PRZETARGI MIĘDZYNARODOWE to nowa zakładka na portalu MSZ  w obszarze DYPLOMACJA DLA BIZNESU.

 

Znajdziecie w niej Państwo informacje o szerokiej ofercie projektowej organizacji międzynarodowych i międzynarodowych instytucji finansowych, istotne wskazówki dot. procedur przetargowych, linki do publikacji na ten temat, a także dane pomocne w nawiązywaniu kontaktu z instytucjami ogłaszającymi projekty i/lub przetargi.

Z szerokiego spektrum organizacji międzynarodowych zaprezentowane zostały instytucje wybrane, takie, które wydają się posiadać największy potencjał  w świetle ewentualnych możliwości polskich firm.

Zachęcamy Państwa do zainteresowania się tym, niezwykle bogatym rynkiem projektów i przetargów międzynarodowych (gdzie sama tylko ONZ na zakupy dóbr i usług przeznacza średnio ponad 18 mld USD rocznie), mając jednocześnie nadzieję, że informacje prezentowane przez nas będą w tym dla Państwa pomocne.

Zapraszamy również do dzielenia się z pracownikami Departamentu Współpracy Ekonomicznej w MSZ uwagami dotyczącymi Państwa doświadczeń w relacjach biznesowych z podmiotami międzynarodowymi (zwłaszcza tych z Państwa, którzy mieli już okazję lub biorą obecnie udział w takich projektach). Chętnie dowiedzą się jak dodatkowo można wesprzeć starania polskiego biznesu w tym obszarze.

Jednocześnie zachęcamy do dzielenia się doświadczeniami i informacjami, które można by zamieścić w naszych materiałach, w celu udostępnienia ich jak najszerszemu gronu polskich firm.

Do kontaktu ws. projektów i przetargów OM/MIF z Państwem, w Departamencie Współpracy Ekonomicznej MSZ pozostają pracownicy departamentu, dostępni pod adresami:  monika.tyska@msz.gov.pl; jakub.dabrowski@msz.gov.pl;  beata.pich@msz.gov.pl;

 

Źródło: MSZ, Departament Współpracy Ekonomicznej