Misja Gospodarcza Indie-Nepal 5-7 marca 2018 r.

wpis w: Aktualności - pol | 0

Misja Gospodarcza Indie-Nepal 5-7 marca 2018 r.

Uprzejmie informujemy, że Krajowa Izba Gospodarcza wspólnie z Indyjsko-Polską Izbą Przemysłowo – Handlową, organizuje misję gospodarczą do Indii i Nepalu. Partnerem wydarzenia po stronie indyjskiej jest Federacja Indyjskich Izb Przemysłowo-Handlowych. Misja odbędzie się w dniach od 4 do 8 marca 2018 r.

W programie pobytu w Indiach przewidywany jest udział w 4-tej edycji „Forum Biznesowego Indie-Europa 29″, które odbędzie się w New Delhi.

 

India Europe 29 Business Forum, to jedno z największych wydarzeń gospodarczych w Indiach i jedyne poświęcone w całości stosunkom biznesowym między Indiami a Unią Europejską. Forum otworzy Minister Spraw Zagranicznych Indii. Udział w Forum będzie dla polskich firm znakomitą okazją do zapoznania się z możliwościami rynku indyjskiego.

 

W programie przewidziane są panele dyskusyjne, wystąpienia ekspertów oraz spotkania B2B między pomiędzy indyjskimi i europejskimi przedstawicielami biznesu.

W ostatnich latach dynamika PKB w Indiach wacha się w okolicach 8 % co sprawia, że Indie stają się jedną z najmocniejszych gospodarek nie tylko Azji ale świata. Kluczową rolę w wytwarzaniu Produktu Krajowego Brutto (PKB) Indii odgrywają usługi. Wśród nich znajdują się przede wszystkim branże związane z outsourcingiem procesów biznesowych: centra obsługi telefonicznej, centra obróbki danych, elektroniczna obsługa klienta, konfigurowanie komputerów i oprogramowania, księgowość, wzornictwo oraz usługi w dziedzinie medycyny. Kolejne istotne gałęzie indyjskiej gospodarki to produkcja przemysłowa oraz rolnictwo.

 

Tematyka poruszana podczas Forum to przede wszystkim:

 • Doskonalenie zawodowe;
 • Rozwiązania naukowe w biznesie;
 • IT/ICT;
 • Zaawansowane technologie produkcyjne w przemyśle;
 • Przetwórstwo rolno-spożywcze;

Cities);

 • Transport miejski;
 • Czyste technologie;
 • Energia odnawialna;
 • Samochody i części samochodowe;
 • Rozwiązania logistyczne.

Dla zainteresowanych przewidywana jest kontynuacja misji do Nepalu; w 2015 r. przedstawiciele Federacji Nepalskich Izb Przemysłowo-Handlowych odwiedzili Polskę i przedstawili szereg propozycji współpracy biznesowej dotyczących ich zapotrzebowania na import towarów i usług. Rewizyta polskich przedstawicieli biznesu była przygotowywana na wiosnę 2016 r. jednak z powodu skomplikowanej sytuacji w Nepalu musiała zostać przesunięta na okres późniejszy.

Program pobytu w Katmandu przewiduje udział w Forum Biznesu oraz rozmowy bilateralne pomiędzy polskimi i nepalskimi przedsiębiorcami w dniu 7 marca br.

Koszt udziału w misji do Indii i Nepalu wynosi: 8.260,- zł netto. Cena obejmuje: przeloty, transfery wewnętrzne, wizy, ubezpieczenie, przygotowania i druk materiałów reklamowych, udział w forach biznesu oraz spotkaniach bilateralnych, wizyty w przedsiębiorstwach; hotele będą opłacane na miejscu przez delegatów. Informacje nt. ceny doby hotelowej w New Delhi i w Katmandu są obecnie negocjowane; informację o koszcie zakwaterowania podamy w terminie późniejszym.

Zapraszamy firmy zainteresowane udziałem w Misji do rejestracji.
Informacji udzielają:

 • Maria Nowakowska , tel. 22 63-097-83, e-mail: mnowakowska@kig.pl
 • Ewa Mieleszkiewicz,  tel. 22 63-097-83, e-mail: emieleszkiewicz@kig.pl