Misja gospodarcza do Angoli (7-8 lutego 2023 r.)

wpis w: Aktualności - pol | 0

Polska Agencja Inwestycji i Handlu oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP zapraszają do udziału w misji gospodarczej do Angoli. Misja odbędzie się w dniach 7-8 lutego 2023 roku i jest okazją do promocji polskich firm zainteresowanych ekspansją na rynek afrykański.

Angola to rozwijająca się gospodarka z bogatą bazą surowców energetycznych i chłonnym rynkiem zbytu. Jej podstawą jest przemysł naftowy – ropa naftowa oraz produkty ropopochodne stanowią również ok. 95% eksportu kraju. Jednak władze podejmują reformy w celu dywersyfikacji źródeł wzrostu. Jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki jest budownictwo. Perspektywicznymi sektorami są także przemysł maszynowy oraz chemiczny. Ułatwieniem dla prowadzenia wymiany handlowej jest preferencyjny status EBA („wszystko oprócz broni”), który znosi cła na przywóz angolskich towarów do Unii Europejskiej. Polskie produkty cieszą się dobrą opinią w Angoli. Zainteresowanie angolskich przedsiębiorców budzą m.in. polskie maszyny dla przemysłu rolno-spożywczego i meblarskiego, automaty przemysłowe, urządzenia pomiarowe, sprzęt budowlany, a także sprzęt rolniczy.

Do udziału w misji PAIH szczególnie zachęca przedstawicieli branż: green energy, circular economy, zarządzanie odpadami, fotowoltaika, smart city. O wskazanie preferowanych sektorów, które powinni reprezentować Państwa partnerzy podczas rozmów B2B, Agencja prosi podać przy rejestracji.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 stycznia 2023 roku na adres: angola@paih.gov.pl.

Udział w misji jest bezpłatny. Przedsiębiorcy pokrywają koszty biletów lotniczych, zakwaterowania, wyżywienia itp.

Źródło: PAIH