Konsultacje Komisji Europejskiej – ocena przepisów dotyczących materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością

Ważne jest, aby polscy przedsiębiorcy aktywnie włączali się w tworzenie unijnych przepisów, które bezpośrednio wpływają na na działanie firm. Dlatego zachęcamy do wyrażenia swojej opinii poprzez wypełnienie ankiety.

Poniższy kwestionariusz badania panelowego z udziałem MŚP służy zgromadzeniu opinii, a zwłaszcza pozyskaniu dowodów pochodzących od małych przedsiębiorstw działających w łańcuchu dostaw MATERIAŁÓW PRZEZNACZONYCH DO KONTAKTU Z ŻYWNOŚCIĄ, związanych z funkcjonowaniem przepisów dotyczących materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością oraz z wpływem tych przepisów na Państwa przedsiębiorstwo.

Będziemy wdzięczni za wypełnienie ankiety i przesłanie jej na adres: filip_kolmus@parp.gov.pl do 6 maja 2019 r.

Do materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością zalicza się opakowania żywności, jak również naczynia i przybory kuchenne oraz elementy zastawy stołowej, takie jak sztućce, filiżanki, kubki i szklanki, talerze, miski itd. Mogą się do nich zaliczać również wyroby, które pierwotnie nie były przeznaczone do kontaktu z żywnością, lecz można przewidywać, że mimo to wejdą w kontakt z żywnością. Ponadto materiały przeznaczone do kontaktu z żywnością obejmują materiały wykorzystywane w profesjonalnych procesach produkcji, przygotowywania, przechowywania i dystrybucji żywności – od taśm przenośnikowych wykorzystywanych w produkcji czekolady do cystern przewożących mleko. Do produkcji materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością można wykorzystać wiele różnych rodzajów materiałów, w tym tworzywa sztuczne, papier, gumę, metal i szkło, ale również kleje, farby drukarskie i powłoki stosowane w celu wykończenia wyrobów końcowych, jak również materiały kompozytowe.

Dodatkowych informacji udziela Filip Kolmus, tel. 22 432 83 17, filip_kolmus@parp.gov.pl

 

Źródło: PARP

 

 

 

 

 

Załączniki