Konkursy PARP w ramach Funduszy Norweskich

wpis w: Aktualności - pol | 0

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłasza nabór wniosków o wsparcie w realizacji projektów w ramach programu „Rozwój przedsiębiorczości i Innowacje” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. Wnioski będą przyjmowane od 7 stycznia do 31 marca 2020 r.

Program, którego budżet wynosi 93,7 mln euro będzie wspierał polskich przedsiębiorców realizujących projekty w trzech obszarach tematycznych:

W ramach Programu uruchomiono również schemat małych grantów dla przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego wspierane będą projekty z trzech powyższych obszarów. Na ten cel przeznaczono 15 mln euro.

Wnioski o udzielenie wsparcia będzie można składać w terminie od 7 stycznia do 31 marca 2020 r. (do godz. 16:00:00 w ostatnim dniu naboru).

Więcej informacji na stronie.


Wsparcie na utworzenie partnerstwa

Projekty w powyższych obszarach mogą być realizowane razem z podmiotami prawa norweskiego związanymi z wnioskodawcami umową partnerstwa.

Polskich przedsiębiorców poszukujących partnera w Norwegii oraz podmioty norweskie poszukujące partnerów w Polsce zapraszamy do skorzystania ze wsparcia na utworzenie partnerstwa (travel grants). Można otrzymać jednorazowo 1200 euro na odbycie podróży do Norwegii (dla przedsiębiorców z Polski) lub do Polski (dla podmiotów norweskich). Wnioski o wsparcie na utworzenie partnerstwa można składać od 25 listopada 2019 r. do 31 stycznia 2020 r. lub do wyczerpania budżetu.

Więcej informacji na stronie.

Źródło: PARP