Konferencja „Kierunek Wschód: Potencjał dla Biznesu” (5 grudnia 2018 r., Warszawa)

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. we współpracy z kancelarią Domański Zakrzewski Palinka sp.k. ma przyjemność zaprosić na konferencję

Kierunek Wschód: Potencjał dla Biznesu

która odbędzie się 5 grudnia 2018 r. w Hotelu Marriott w Warszawie (Sala Bałtyk, Aleje Jerozolimskie 65/79).

Wydarzenie adresowane jest do firm zainteresowanych rozwojem handlu oraz realizacją projektów inwestycyjnych na rynkach wschodnich (Białoruś, Rosja, Kazachstan).

Głównym celem konferencji jest przybliżenie polskim przedsiębiorcom mechanizmów i zasad prowadzenia biznesu w ramach Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej oraz potencjału jaki posiada. Na konferencji będą obecne firmy działające na rynkach wschodnich, które podzielą się zdobytym doświadczeniem i opowiedzą o swoich sukcesach.

Uczestnicy będą mogli również wziąć udział w rozmowach B2B z potencjalnymi partnerami zagranicznymi oraz specjalnych warsztatach, podczas których zostaną przedstawione praktyczne aspekty prowadzenia działalności na Białorusi, w Kazachstanie oraz Rosji, takie jak m.in.: procedura założenia spółki, zawieranie umów z lokalnymi kontrahentami, rozwiązywanie sporów, egzekucja należności pieniężnych, kwestie podatkowe, uzyskiwanie certyfikatów oraz licencji.

 

AGENDA:

I BlokWPROWADZENIE

9:00 – 10:30 Rejestracja uczestników

9:30 – 10:30 Przywitanie gości

Szanse dla polskich firm na rynkach wschodnich – PAIH S.A.

Euroazjatycka Unia Gospodarcza – co to jest i jakie stwarza możliwości – DZP sp.k.

Prelegenci: Dawid Cecuda (Project Manager PAIH), Wojciech Kolignan (kierownik ZBH PAIH w Moskwie), Vladimir Nefedov (Szef Przedstawicielstwa Handlowego Rosji w Polsce), Dmitry Arkhipienko (kancelaria Revera, Bialoruś), przedstawiciele 3 firm mających doświadczenie w prowadzeniu działalności na rynkach EUG).

 

II Blok − PANELE

10.50 – 11.45 Eksport wyrobów budowlanych na rynki wschodnie

Prelegenci: Wojciech Kolignan (kierownik ZBH PAIH w Moskwie), Vladimir Nefedov (Szef Przedstawicielstwa Handlowego Rosji w Polsce), prawnik z Białorusi, przedstawiciele 3 firm mających doświadczenie w prowadzeniu działalności na rynkach EUG

11.45 – 12.45 Eksport produktów FMCG na rynki wschodnie

Prelegenci: Julia Horodecka (kierownik ZBH PAIH w Kazachstanie), Sergey Vodolagin (kancelaria Westide, Rosja), prawnik z Kazachstanu, Kurbanbakiyev Abdrashit (TOO „Tesim Makina KZ”), przedstawiciele 2 firm mających doświadczenie w prowadzeniu działalności na rynkach EUG

 

12:45 – 13:30 Lunch

 

III Blok − WARSZTATY

13:30 – 15:00 Praktyczne warsztaty, które przybliżą uczestnikom konferencji mechanizmy i zasady prowadzenia działalności Białorusi, w Kazachstanie oraz Rosji.

 

Z uwagi na ograniczoną liczbą miejsc, prosimy o rejestrację przez formularz rejestracyjny do 3 grudnia 2018 r.

Szczegółowy program konferencji znajduje się w załączniku.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt na adresem: dawid.cecuda@paih.gov.pl, maria.lubian@paih.gov.pl, tatyana.koryakina@dzp.pl.

Załączniki