KIG: Forum Biznesowe Polska-Tajwan ONLINE (19 listopada 2020 r.)

wpis w: Aktualności - pol | 0

 

Krajowa Izba Gospodarcza oraz Chinese International Economic Cooperation Association (CIECA) serdecznie zapraszają na 16 edycję biznesowego forum Polska – Tajwan ONLINE (16th Taiwan-Poland Joint Business Council Meeting Online).

19 listopada 2020 r. 
godz. 09:30- 11:30
Warszawa/ Tajpej

platforma „Cisco Webex”

Bardzo dobra polityka gospodarcza Tajwanu sprawiła, iż ta niegdyś rolnicza wyspa w ciągu ostatniego pięćdziesięciolecia uplasowała się w drugiej dziesiątce potęg gospodarczych świata pod względem wolumenu obrotów handlowych.

W tym roku reprezentowane podczas forum będą następujące sektory:

OCHRONA ZDROWIA / MEDYCYNA

W ostatnich miesiącach Tajwan stawiany jest także jako modelowy przykład walki z epidemią koronawirusa SARS-Cov-2 na świecie, zaprzęgając do walki m.in. big data, Internet i aplikacje mobilne. Ochrona zdrowia i walka z pandemią przy użyciu najnowszych technologii będzie jednym z głównych tematów naszego forum!

ELEKTROMOBILNOŚĆ

Polska jest jednym z głównych producentów baterii do pojazdów i autobusów elektrycznych, a także podzespołów i części zamiennych do pojazdów w UE. Planuje także produkować własny samochód elektryczny „Izera”. Jesteśmy gotowi współpracować z tajwańskimi podmiotami w tym sektorze.

ZIELONE / ODNAWIALNE ENERGIE

Zielona energia jest jednym z filarów programu „pięć plus dwa” dla innowacyjnych gałęzi przemysłu na Tajwanie. Rozwój energetyki odnawialnej jest silnikiem napędzającym transformację sektora energetycznego i wzrost gospodarczy. To także dynamicznie rozwijając się sektor w Polsce! Najlepsze praktyki z obu krajów zostaną omówione!

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o wcześniejszą rejestrację on-line REJESTRACJA

Forum odbędzie się w języku angielskim.

Zapraszamy do dyskusji dot. ww. sektorów oraz do udziału w rozmowach biznesowych z tajwańskimi podmiotami!

 

 

Kontakt:

Monika Sasiak

Zastępca Dyrektora

Biuro Współpracy z Zagranicą

Tel. +48 22 630 97 23

msasiak@kig.pl

 

Źródło: KIG