IX Międzynarodowe Seminarium „Lit w regionie Ameryki Południowej 2020″ (18-19 listopada 2020 r.)

wpis w: Aktualności - pol | 0

W dniach 18-19.11. br. odbędzie się IX Międzynarodowe Seminarium „Lit w regionie Ameryki Południowej 2020”, którego organizatorem jest czasopismo „Panorama Minero”. „Panorama Minero” działa nieprzerwanie od 1976 r.; poza działalnością wydawniczą zajmuje się także organizacją wydarzeń promujących przemysł wydobywczy w Argentynie i prowadzi Fundację na rzecz Rozwoju Argentyńskiego Górnictwa (FUNDAMIN).

Celem seminarium jest umożliwienie nawiązania kontaktów i wymiany informacji pomiędzy kluczowymi podmiotami (rządowymi i prywatnymi) na światowym rynku wydobycia litu. Wśród zaproszonych do wygłoszenia prelekcji gości znajdują się: minister górnictwa Argentyny A. Hensel wraz z wiceministrami L. Rópolo i S. Gimbernat, przedstawiciele rządów prowincji Catamarca, Jujuy i Salta, a także przedsiębiorstw zajmujących się wydobyciem litu (m.in. Livent, Orocobre, Galaxy Resources, Neo Lithium Corp/Liex S.A., Lithium Americas) i innych firm z branży górniczej (m.in. Benchmark Minerals Intelligence, S&P Global Platts, Ili Markets). Program wydarzenia obejmuje panele poświęcone ekonomicznym, prawnym, technologicznym, społecznym i środowiskowym aspektom wydobycia litu w regionie; poruszone zostanie również zagadnienie rozwoju elektromobilności w kontekście międzynarodowego popytu na ten surowiec.

Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju seminarium będzie miało charakter zdalny (online). Większość prelekcji zostanie wygłoszonych w języku hiszpańskim, jakkolwiek niektóre – w języku angielskim.

Agenda potkania dostępna jest tutaj.

Więcej informacji, oraz rejestracja na stronie Organizatora (link).

Źródło: MRPiT