InvestHorizon – program akceleracyjny dla europejskich startupów

Trwa nabór młodych firm technologicznych do udziału w 4. edycji programu akceleracyjnego organizowanego w ramach programu InvestHorizon. Program umożliwia spotkania z przedsiębiorcami, trenerami i inwestorami oraz ułatwia wymianę doświadczeń i nawiązywanie kontaktów. Do udziału zachęca Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Program InvestHorizon finansowany jest ze środków Komisji Europejskiej w porozumieniu z programem EUREKA i realizowany w międzynarodowym konsorcjum, w skład którego wchodzą wiodące w Europie instytucje finansowe zajmujące się pozyskiwaniem finansowania dla startupów. Jednym z partnerów projektu jest bank inwestycyjny BPI France.

Celem projektu InvestHorizon jest pomoc zaawansowanym technologicznie europejskim startupom w pozyskaniu finansowania w ramach Rundy Inwestycyjnej Serii A. Środki pozyskane przez startup w ramach rundy inwestycyjnej serii A są wykorzystywane przede wszystkim na potwierdzenie zapotrzebowania rynku na produkt startupu w dużej skali. Inwestorzy w rundach inwestycyjnych serii A w zamian za kapitał uzyskują bardzo silne prawa (preferencje) w startupie powiązane z ich udziałami.

Runda inwestycyjna Serii A skierowana jest do startupów, które:

  • posiadają technologię, która może być skalowalna,
  • wykażą, iż istnieje realne zapotrzebowanie na ich produkty / usługi, które przekłada się na pozyskiwanie klientów i ich stały wzrost,
  • posiadają biznes plan, w którym pokazany jest m.in. sposób skalowania biznesu,
  • posiadają zespół składający się nie tylko z założycieli, ale również z osób kluczowych.

W ramach projektu InvestHorizon polskie firmy technologiczne mogą skorzystać z 6 miesięcznego programu akceleracyjnego, który obejmie:

  • open services (webinaria, szkolenia online);
  • coaching i mentoring prowadzony w ramach grup tematycznych, tzw. Online Trust Groups;
  • szyte na miarę spotkania z inwestorami;
  • spotkania typu Bootcamp, których celem będzie m.in. wypracowanie poprzez coaching kluczowych problemów i wyzwań związanych ze skalowaniem produktu/usługi;
  • szkolenie dot. pitchingu;
  • udział w sesjach pitchingowych (online i stacjonarnie) przed zaproszonymi inwestorami (venture capital: korporacje, anioły biznesu, etc.)

Aby wziąć udział w programie, należy do 20 maja br. wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej projektu.

Dodatkowych informacji udziela Monika Fiszer: monika_fiszer@parp.gov.pl.

 

Źródło: PARP