Firma z województwa łódzkiego z nagrodą na Gali PAIH „Inwestycja Roku 2022”

wpis w: Aktualności - pol | 0

7 marca br. odbyła się uroczysta Gala zorganizowana przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, podsumowująca inwestycje zrealizowane w 2022 roku. Na takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć reprezentantów Województwa Łódzkiego wspierającego rozwój przedsiębiorczości w naszym regionie.

Przemówienia otwierające wydarzenie wygłosili: Waldemar Buda – Minister Rozwoju i Technologii, Grzegorz Piechowiak – Wiceminister Rozwoju i Technologii, Pełnomocnik Rządu ds. Inwestycji Zagranicznych oraz Paweł Kurtasz – Prezes PAIH.

W trakcie Gali zostały wręczone nagrody Inwestycja Roku 2022. To wyjątkowe wyróżnienie otrzymali:
– Mercedes-Benz AG (kategoria inwestycja produkcyjna, województwo dolnośląskie),
– Intel (kategoria R&D, województwo pomorskie),
– Simoldes Plasticos Polska (kategoria największe reinwestycja, województwo śląskie),
– Elemental Holding Group (kategoria polska inwestycja, województwo śląskie)
oraz
– Infopulse Polska z województwa łódzkiego w kategorii inwestycja usługowa. Infopulse to międzynarodowa firma założona ponad 30 lat temu na Ukrainie specjalizująca się w tworzeniu oprogramowania, operacjach IT i outsourcingu. W Polsce funkcjonuje od 2018 r., a od 2022 siedzibą firmy jest Łódź. Wyróżnienie dla najlepszego inwestora z sektora Business Services jest jak najbardziej zasłużone i cieszymy się, że firma doceniła możliwości Łódzkiego.

W 2022 roku przy wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu zagraniczne firmy zainwestowały w Polsce ponad 3,7 mld euro. To 200 mln euro więcej niż przed rokiem i aż o miliard więcej niż w roku 2020. O ponad 20% wzrosła także liczba samych projektów. W ubiegłym roku pozytywną decyzją inwestycyjną zostało zakończonych 126 z nich, co jest znacznym wzrostem w porównaniu do 96 w 2021 roku.

Jak podkreślili organizatorzy, sukces i kolejne inwestycje w Polsce nie byłyby możliwe bez owocnej współpracy władz centralnych i regionalnych, stowarzyszeń oraz środowiska biznesu.

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy.

Zdjęcia: Polska Agencja Inwestycji i Handlu