Firma z Łódzkiego przekazuje nieodpłatnie maseczki ochronne

wpis w: Aktualności - pol | 0

 

Firma Corin – producent bielizny z województwa łódzkiego – uruchomiła specjalną linię do produkcji maseczek ochronnych.

W odniesieniu do bieżącej sytuacji, panującej nie tylko w Polsce, właściciele Corin zdecydowali się pomagać placówkom medycznym, ośrodkom opiekującym się dziećmi i seniorami. Oznacza to, że w firmie Corin została uruchomiona produkcja maseczek ochronnych. Zmiany zostały wprowadzone w błyskawicznym tempie. Luksusowa bielizna została zastąpiona artykułem pierwszej potrzeby.

Część maseczek ochronnych zostanie nieodpłatnie przekazana przy udziale partnerskiej Fundacji Zdrowy Biust z Pabianic niekomercyjnym podmiotom wykonującym działalność leczniczą oraz świadczącym usługi opiekuńcze takim jak szpitale, hospicja, domy wychowawcze, pomocy społecznej, opieki nad dziećmi czy osobami starszymi. Pierwsza partia maseczek już trafiła do szpitali i najbardziej potrzebujących.

Podmioty zainteresowane otrzymaniem nieodpłatnych maseczek ochronnych proszone są o kontakt z Fundacją Zdrowy Biust pod adresem biuro@zdrowybiust.eu

Na dzień dzisiejszy Corin wprowadziła do oferty maseczki ochronne jednorazowe z włókniny polipropylenowej (symbol W2) oraz wielorazowe z bawełny 100% (symbol B2). Każda z maseczek jest dwuwarstwowa. Surowce, zarówno bawełna jak i włóknina, posiadają certyfikat OEKO-Tex standard 100. Wykonane są z dwóch warstw tkaniny, zapewniają lepszą ochronę przed zanieczyszczeniami. Nie chronią przed wirusami, ale stanowią barierę ochronną i ograniczają ryzyko wynikające z kontaktu z nosicielami i zapobiegają odruchowemu dotykaniu twarzy, nosa, ust.

Szczegółowe opisy maseczek znajdują się na stronie www.maseczkaochronna.net.pl

 

Źródło: Łódzkie dla Biznesu