European-Philippine Business Summit 2020 (30 października 2020 r.)

wpis w: Aktualności - pol | 0
30 października odbędzie się European-Philippine Business Summit 2020 – największa konferencja biznesu europejskiego na Filipinach. Jest to wyjątkowa okazja dla polskich firm, żeby lepiej poznać filipiński rynek i rozeznać się w sytuacji europejskiego środowiska biznesowego w tym kraju.

EPBS 2020

Gospodarka Filipin znajduje się obecnie w środku bezprecedensowego kryzysu, ponieważ trwająca pandemia koronawirusa sparaliżowała działalność gospodarczą, zakłóciła łańcuchy dostaw i doprowadziła do gwałtownego wzrostu bezrobocia. W odpowiedzi na sytuację rząd Filipin wprowadził reformy ekonomiczne, aby przywrócić gospodarkę na właściwe tory.

Sytuacja w jakiej znalazła się światowa gospodarka wymaga nowych i często nieschematycznych działań. Kryzys ekonomiczny, który dotknął wszystkie państwa, stworzył też szereg możliwości, które można wykorzystać, zapełniając powstałe luki w systemie ekonomicznym.

Pomimo trwającej pandemii, europejska społeczność biznesowa na Filipinach chce odgrywać aktywną rolę w odbudowie gospodarki kraju, we współpracy z rządem i sektorem prywatnym, aby przypomnieć o roli jaką Filipiny odgrywają w regionie, jako jeden z najbardziej pożądanych kierunków dla handlu i inwestycji z Europy.

Siódma edycja European-Philippine Business Summit zgromadzi przedstawicieli władz państwowych, sektora prywatnego, środowiska akademickiego oraz partnerów rozwojowych, którzy chcą wzmocnić europejskie i filipińskie stosunki gospodarcze. Tegoroczny EPBS będzie obejmował sesje poświęcone przyszłości handlu i inwestycji.

W trakcie forum odbędą się specjalne panele dyskusyjne z udziałem szczególnych autorytetów ze świata europejsko-filipińskiej polityki i biznesu. Otwarcia European-Philippine Business Summit 2020 dokona między innymi przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Polski eksport na Filipinach

Filipiny zaliczane są do tzw. rynków wschodzących i według statystyk Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) na rok 2019 zajmują 37. miejsce na świecie pod względem wielkości gospodarki. Gospodarka Filipin prężnie rozwija sektory usług i produkcji przemysłowej, a lokalni przedsiębiorcy coraz częściej otwarci są na propozycje joint-venture, wykraczające poza tradycyjny import towarów.

Rok 2019 był dobrym rokiem dla polsko-filipińskiej społeczności biznesowej, która z roku na rok rośnie w siłę – mówi Rafał Owczarek, kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH na Filipinach. – Eksport z Polski na Filipiny ogółem wzrósł o ponad 30%. Najważniejsze jednak jest to, że w ostatnim czasie byliśmy świadkami wejścia na rynek kilku polskich firm, a także zauważalnego wzrostu eksportu towarów w branży spożywczej, farmaceutycznej, meblarskiej i budowlanej.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu jest współorganizatorem wydarzenia.

Na European-Philippine Business Summit 2020 można zarejestrować się tutaj.

Załączniki:

 

Źródło: PAIH