Dzień Polskich Mebli

wpis w: Aktualności - pol | 0

Działając w imieniu Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli chciałbym zaprosić Państwa do udziału w Dniu Polskich Mebli, który organizowany jest w Kazachstanie w ramach Światowej wystawy Expo Astana 2017. Współorganizatorami wydarzenia są Ministerstwo Rozwoju, Polski Fundusz Rozwoju oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Dzień Polskich Mebli odbędzie się 13 lipca 2017 roku, wyjazd planowany jest w terminie 12-15 lipca 2017. Podczas powyższego eventu planowany jest szereg działań, takich jak konferencja, panel dyskusyjny, prezentacje polskich przedsiębiorstw, rozmowy bilateralne oraz wspólne zwiedzanie wystawy Expo Astana. Takie działania umożliwią nawiązanie relacji handlowych z podmiotami, które są zainteresowane współpracą z dostawcami mebli, a więc lokalnymi dystrybutorami mebli i deweloperami pochodzącymi z Kazachstanu, a także przedstawienie potencjału polskiej branży meblarskiej. W wydarzeniu tym swój udział potwierdzili najwyżsi rangą przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju .

Organizatorzy wydarzenia zapewniają wysokiej jakości przygotowanie merytoryczne, rekrutację uczestników ze strony kazachskiej, bilety wstępu na teren wystawy Expo, a także miejsce w polskim pawilonie, w którym odbędzie się konferencja na terenie Expo. Poza tym zagwarantowane będą catering podczas spotkań biznesowych, koordynacja całej logistyki, a na miejscu konferansjerzy i eksperci gospodarczy. Co warte podkreślenia, dla polskich przedsiębiorstw udział jest bezpłatny.

Uczestnicy ponoszą we własnym zakresie jedynie koszty przelotu, hotelu i wyżywienia, które w naszej ocenie są niewielkie w stosunku do potencjalnych korzyści, jakie będzie można odnieść z udziału w powyższym wydarzeniu. Ze strony organizatorów mogą Państwo liczyć na szeroką pomoc w kwestii rezerwacji przelotów i hoteli.

Chcielibyśmy, aby opisane wydarzenie poza swoim wymiarem gospodarczym było też okazją do wspólnej nauki „gry zespołowej*’ wszystkich zaangażowanych stron, co w przyszłości pozwoli na przedstawienie kompleksowej oferty produktowo-usługowej potencjalnym partnerom handlowym, nie tylko z rynku kazachskiego ale również i z całej Azji.

Zachęcamy wszystkich Państwa zainteresowanych udziałem w Dniu Polskich Mebli do pomocy w organizacji tego niezwykle ważnego dla naszej branży przedsięwzięcia, poprzez wskazanie kazachskich firm handlowych, które zaprosimy w imieniu Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli oraz Ministerstwa Rozwoju, co z pewnością podkreśli rangę spotkania i zapewni wzrost wartości oraz pozycji państwa firm w Polsce, a kazachskim firmom pozwoli na powiększenie współpracy z Państwem.

W przypadku zainteresowania wyjazdem, chęć uczestnictwa proszę zgłaszać do 27.06.2017, Panu Michałowi Strzeleckiemu Dyrektorowi Biura Izby na adres mailowy michal.strzelecki@oigpm.org.pl. W związku z wyjazdem najwyższych rangą przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju ilość miejsc ograniczona

 

Ramowy program wydarzenia:

Dzień Polskich Mebli podczas Expo Astana 2017 – PLAN Termin – 12.07 – 15.07.2017r.

 

Skład Delegacji,

Przedstawiciel Ministerstwa Rozwoju, PFR, BGK, KUKE, PAIH, Firmy meblarskie z Polski

Partnerzy z Kazachstanu: Handel meblami, developerzy, operatorzy hoteli

Cel: nawiązanie relacji gospodarczych z partnerami z Kazachstanu 12.07.2017 (środa)

Godz. 22:50 Wylot z Warszawy LOT do Astany

 

13.07.2017 (czwartek) Godz. 7:45 Przylot do Astany

Przejazd do hotelu odpoczynek do godziny 13 (Organizuje PARP) 13:00 – przejazd na teren Expo. (PARP)

13:30 Spotkanie z Komisarzem polskiej misji na Expo Astana 2017. Polski Pawilon – parter (PARP)

14:00    Otwarcie   wydarzenia   Dzień   Polskich   Mebli   –   sala   Konferencyjna   Expo   –   rozpoczęcie

z udziałem przedstawiciela Rządu RP (Partner Kazachstan, MR OIGPM, PARP, WPHI, PFR)

Uczestniczą partnerzy z Kazachstanu: Handel meblami, developerzy, operatorzy hoteli, firmy z Polski

14:10 Konferencja Prasowa – Meble to dobry biznes z Polską (PFR, OIGPM, MR)

14:30 Prezentacja polskich firm (Firmy z Polski)

15:10 Prezentacja oferty wspierania rozwoju (PFR, KUKE, BGK, WPHI) 15:30 Rozmowy bilateralne i poczęstunek (PARP) 16:30 Zwiedzanie wystawy Expo w grupie VIP (PARP) 19:00 Kolacja w Astanie z partnerami gospodarczymi (KUKE) 22:00 Powrót do hotelu (PARP)

 

14.07.2017 (piątek) 9:00 śniadanie w Hotelu

10:00 przejazd do fabryki Selena w Astanie (PARP)

10:30 13:00 seminarium Doing Bussines in Kazakistan prowadzone przez przedstawicieli firmy Selena, polskiej firmy prowadzącej fabrykę w Kazachstanie (PFR) 13:30 Przejazd z firmy Selena (PARP)

14:00 Obiad (Uczestniczy pokrywają koszt we własnym zakresie)

15:00        Spotkania       z       przedstawicielami       Izby       właścicielami       sklepów       meblowych

w Kazachstanie.(PFR, WPHI, PAIH)

18:00 Powrót do Hotelu (PARP)

19:00 Kolacja w Hotelu (Uczestnicy pokrywają koszt we własnym zakresie)

15.07.2017 (sobota)

10:00 Przejazd na lotnisko (PARP)

12:45 Wylot z Astany

14:15 Lądowanie w Warszawie

 

Do Kazachstanu nie potrzeba wizy.

Szacowne koszty dla firm: bilety lotnicze ok. 2000 zł. Hotel ok. 2000 zł.

Organizatorzy zapewniają transport na miejscu, udział w rekrutacji partnerów, film promocyjny, pomoc w rezerwacji hoteli i biletów, prowadzenie, poczęstunek w dniu 13.07.

Kontakt w sprawie rezerwacji biletów lotniczych oraz hoteli: Tomasz Wiktorski PFR tomasz.wiktorski@pfr.pl; tel. +48 505 689 635