Cykl webinariów „CYRKULARNI W BIZNESIE” (8-10 grudnia 2020 r.)

wpis w: Aktualności - pol | 0

Województwo Łódzkie zaprasza do udziału w spotkaniach z cyklu „CYRKULARNI W BIZNESIE”, na których eksperci i praktycy podzielą się swoją wiedzą i spostrzeżeniami w 4 głównych sektorach: Opakowania, Woda, Innowacje, Produkcja.

Wykorzystywanie zasobów naturalnych, zanieczyszczenie powietrza czy wciąż wzrastająca produkcja odpadów to realne problemy naszych czasów. Rosnąca konsumpcja i ciągły postęp technologiczny  jest dobrą tendencją w ujęciu ekonomicznym. Niestety, rosnące potrzeby oznaczają zwiększenie produkcji, a to niesie za sobą wzrost emisji CO2 i nadmierną eksploatację zasobów naturalnych. Podjęcie działań, które ograniczą ten „trend” jest więc koniecznością, a gospodarka obiegu zamkniętego wydaje się być odpowiednim rozwiązaniem. O tym, czy cyrkularność jest podejściem skutecznym, będziemy rozmawiać na wszystkich trzech wydarzeniach.

Przedsiębiorcy, eksperci i praktycy poddadzą analizie produkcję opakowań w myśl idei recyklingu (OPAKOWANI W 4.0), przedstawią możliwości i wyzwania wprowadzenia zamkniętego obiegu wody w przemyśle włókienniczym (MODA NA WODĘ) oraz omówią jak przygotować firmę do przejścia na innowacyjne i oszczędne metody produkcji (OBIEG ZAMKNIĘTY W BIZNESIE).

Cykl „CYRKULARNI W BIZNESIE” odbędzie się w dniach 8-10 grudnia w formule online.

Rejestrować się można na portalu elodzkie.pl.

08.12.2020 – MODA NA WODĘ – ZASOBOOSZCZĘDNOŚĆ W SEZONIE 2020/30
09.12.2020 – OPAKOWANI W 4.0
10.12.2020 – OBIEG ZAMKNIĘTY W BIZNESIE

Zapraszamy do udziału!

Dodatkowe informacje:
Moda na wodę – opis wydarzenia
Opakowani w 4.0 – opis wydarzenia
Obieg zamknięty w biznesie – opis

Źródło: elodzkie.pl