Cykl spotkań online z zakresu eksportu do Azji Południowo-Wschodniej i Chin

wpis w: Aktualności - pol | 0

Biuro Województwa Łódzkiego w Chengdu zaprasza na bezpłatny cykl spotkań online ze specjalistami z zakresu eksportu do Azji Południowo-Wschodniej i Chin!

Pierwsze spotkanie pt.: „Warunki importu/eksportu w oparciu o fracht kolejowy i łódzkie terminale intermodalne” odbędzie się już 25 sierpnia br. w dwóch sesjach.

Pomimo pandemii i konsekwencji, które przyniosła w życiu codziennym oraz w sferze biznesu, teraz bardziej niż wcześniej istnieje potrzeba rozwijania relacji handlowych z krajami Azji Południowo-Wschodniej, a w tym z liderem regionu – Chinami. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa cykl spotkań z ekspertami w formie webinarów. Obejmą one zagadnienia obejmujące transport dóbr koleją pomiędzy Polską i Chinami, tematykę celną oraz kwestie wejścia na chiński rynek e-commerce. Pierwsze spotkanie dotyczące transportu koleją już wkrótce – 25 sierpnia. Zapraszamy do zgłoszeń.

Celem naszych spotkań jest stworzenie przestrzeni, w której firmy, dzięki kontaktowi z ekspertami z danej dziedziny otrzymają szansę poszerzenia swojej wiedzy w zakresie importu i eksportu produktów drogą kolejową z i do Chin.

Nasza inicjatywa kierowana jest do wszystkich firm, które:

  • posiadają doświadczenie w eksporcie i rozważają rozwinięcie działalności gospodarczej w oparciu o wymianę handlową z Chinami
  • planują rozszerzyć działalność eksportową o kraje Azji Południowo-Wschodniej i Chiny
  • eksportują do Azji Południowo-Wschodniej oraz Chin i mają do czynienia z produktami pochodzącymi z tego obszaru.

Planowana jest realizacja trzech tematów spotkań:

  • 25.08.2020 r. – spotkanie z ekspertem od transportu towarów do Chin drogą kolejową –„Warunki importu/eksportu w oparciu o fracht kolejowy i łódzkie terminale intermodalne”
  • spotkanie z ekspertem od spraw celnych – zagadnienie regulacji celnych przy handlu z Chinami – termin już wkrótce.
  • spotkanie z ekspertem od handlu e-commerce w Chinach – termin już wkrótce.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 25 sierpnia na platformie Webex (link do wydarzenia zostanie przesłany na adres e-mail podany w zgłoszeniu) w dwóch równoważnych sesjach, w godzinach:

  • 11:00-12:30
  • 12:45-14:15

Zgłoszenia przyjmowane są do 24 sierpnia pod adresem pawel.blazejczyk@lodzkie.pl. W treści zgłoszenia należy podać: imię, nazwisko, nazwę reprezentowanej firmy, adres e-mail. Zachęcamy również do podania zagadnień, które najbardziej Państwa interesują w związku z tematyką spotkania.
Istnieje możliwość uczestnictwa we wszystkich trzech spotkaniach on-line i aplikacji mailowej na komplet spotkań.

Udział w webinarach jest bezpłatny.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem: 792 711 168

Źródło: biznes.lodzkie.pl