Analiza wpływu koronakryzysu na stan przedsiębiorstw [ANKIETA]

wpis w: Aktualności - pol | 0

Zachęcamy do wypełnienia krótkiej ankiety przygotowanej przez Centrum Monitoringu Sytuacji Gospodarczej. CMSG to zespół ekonomistów z niezależnych organizacji zrzeszających polskich pracodawców, który na bieżąco analizuje sytuację rodzimego biznesu w czasie pandemii. W prace CMSG z ramienia Krajowej Izby Gospodarczej zaangażowany jest jej główny ekonomista, Piotr Soroczyński.

Ankieta jest całkowicie anonimowa. Czas jej wypełnienia nie przekroczy 10 minut. Wyniki badania posłużą opracowaniu rzetelnych analiz, które CMSG zaprezentuje publicznie. Niezależne ekspertyzy są niezbędne do prowadzenia skutecznej dyskusji ze stroną rządową o formach pomocy dla przedsiębiorców oraz procesie „odmrażania” gospodarki.

Ankietę należy wypełnić najpóźniej do 15 maja.

ANKIETA DOSTĘPNA [TUTAJ]

To już druga edycja tego badania. W załączeniu poniżej wyniki pierwszej, które istotnie wpłynęły na wiedzę opinii publicznej o sytuacji ekonomicznej polskich firm. Bardzo dziękujemy wszystkim firmom, które wzięły w niej udział.

Niezależne ankiety są ważnym głosem biznesu. Organizacje pracodawców zyskują dzięki nim silny argument w dialogu ze stroną rządową ws. wsparcia dla polskich firm. Aktywny i powszechny udział w tym badaniu pozwoli nam skutecznie walczyć o jak najlepsze rozwiązania.

Z uwagi na bardzo dynamiczne zmiany w otoczeniu ekonomicznym i zmiany legislacyjne, w najbliższych miesiącach będziemy ankiety przeprowadzać raz w miesiącu.

WAŻNE!

Ankiety są do rozsyłane ze wszystkich organizacji tworzących Radę Przedsiębiorczości i z nią współpracujących, dlatego jeżeli link do ankiety trafi do Państwa kilkukrotnie, prosimy o wypełnienie ankiety tylko raz.

Z przyjemnością podkreślamy, że naszym partnerem naukowym jest Instytut Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, zajmujący się m.in. badaniami koniunktury gospodarczej w Polsce już od 30 lat.

Kontakt w sprawie badania:

dr Sławomir Dudek
Główny Ekonomista Pracodawców RP
koordynator Centrum Monitoringu Sytuacji Gospodarczej
e-mail s.dudek@pracodawcyrp.pl
tel. 507 101 060

Kontakt w sprawach technicznych ankiety:

Sergej Druchyn
Specjalista ds. Międzynarodowych
e-mail s.druchyn@pracodawcyrp.pl
tel. 508 019 059

Prezentacja wyników badania CMSG – kwiecień 2020

Źródło: KIG