„Akademia PARP” – 12 000 wydanych certyfikatów ukończenia kursu on-line

wpis w: Aktualności - pol | 0

W interaktywnej platformie szkoleniowej, którą Agencja prowadzi w nowej wersji od czerwca 2019 r. wydano już 12 tys. certyfikatów. W okresie pandemii koronawirusa zainteresowanie bezpłatnymi kursami PARP wzrosło 3-krotnie. W styczniu br. licznik zapisów na wszystkie kursy przekroczył 20 tys., na dzień 14 kwietnia br. wyniósł prawie 33,5 tys.

Aktualnie w ofercie „Akademii PARP” znajduje się 17 kursów on-line z obszaru prawa, marketingu, zarządzania, finansów oraz doskonalenia kompetencji miękkich. W II kwartale 2020 r. baza e-learningowa zostanie wzbogacona o dwa nowe kursy: biznesplan oraz komunikacja marketingowa.

Szkolenia skierowane są – z jednej strony – do osób, które prowadzą działalność gospodarczą lub myślą o założeniu firmy – z drugiej do ludzi chcących zwiększać swoją wartość na rynku pracy oraz przedsiębiorców, którzy chcieliby podnieść kompetencje swoich pracowników.

Autorami kursów są doświadczeni eksperci. Praktyczność wiedzy oraz jakość merytoryczną potwierdza wysoka ocena kursów wystawiana przez użytkowników – 4,71 na 5 punktów.

Wśród najpopularniejszych kursów jest szkolenie pt. „Jak założyć własną firmę”, „Media społecznościowe w biznesie” oraz „Ochrona danych osobowych dla MŚP (RODO)”.

Więcej informacji: www.akademiaparp.gov.pl.

Źródło: PARP